Bugun...



KAĞITHANE BELEDİYESİ SK SPORCULARITÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRDI

Karate 1Premier Lig’in Paris etabında milli karateciler kazandıkları dört altın, bir gümüş ve iki bronz madalya ile genel klasmanın zirvesinde yer aldı.Kazanılan 7 madalyanın 4'ü Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcularından geldi.

facebook-paylas
Tarih: 29-01-2020 16:37

KAĞITHANE BELEDİYESİ SK SPORCULARITÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRDI

Karate 1Premier Lig’in Paris etabında milli karateciler kazandıkları dört altın, bir gümüş ve iki bronz madalya ile genel klasmanın zirvesinde yer aldı.Kazanılan 7 madalyanın 4'ü Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcularından geldi.

Şili’de kazandığı 12 madalya ile ‘Olimpiyat Yılı’ olan 2020’ye muhteşem bir başlangıç yapan Karate Milli Takımı, sezonun ikinci turnuvasında da aynı performansını devam ettirdi. Ay-yıldızlı ekip, 24-26 Ocak tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Karate 1 Premier Lig’in bu sezonki ilk etabını da kazandığı 7 madalya ile genel klasmanı zirvesinde noktaladı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota müsabakaları arasında en yüksek puanı veren organizasyon olan Karate 1 Premier Lig’in Paris etabında muhteşem bir performans gösteren milli karateciler,  dört altın, bir gümüş ve iki bronz madalya kazandı.Kazanılan 7 madalyanın 4'ü Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcularından geldi.

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in Sporcuhane Projesi kapsamında belediye spor kulübü renklerine kattığı milli karateciler;Serap Özçelik Arapoğlu ve Merve Çoban altın,Ali Sofuoğlu ile Uğur Aktaş da bronz sevinci yaşadılar.

Karate 1 Premier Lig’de üst üste üç yıldır sıkletinin en iyisi anlamına gelen ‘Grand Winner’ unvanını alanKağıthane Belediyesi SK Sporcusu Serap Özçelik Arapoğlu, Dünya Şampiyonası finalinde kaybettiği rakibinden rövanşı Paris’te aldı. Kumite 50 kiloda dünya ve olimpik sıralamada ilk sırada bulunan Arapoğlu, çekişmeli geçen final maçında geçen yıl Japon MiyoMiyahara’yı 10-4 mağlup ederek Paris’te üst üste ikinci altın madalyasını kazandı.

Kadınlar kumite 61 kiloda mücadele eden Kağıthane Belediyesi SK Sporcusu Merve Çoban da olimpik sıralamada ilk sırada bulunan Çinli rakibi YinXiaoyan’ı bitime 35 saniye kala aldığı waza-ari ile  2-1 yenerek şampiyon oldu.

84 kiloda olimpik puanlamada ilk sırada bulunan ve 2019’u ‘Grand Winner’ olarak bitiren Kağıthane Belediyesi SK Sporcusu Uğur Aktaş üçüncülük maçında Karadağlı Nikola Malovic’i 2-0 mağlup ederek bronz madalya kazandı.

Erkekler ferdi kata dalında iki sporcumuzu karşı karşıya getiren maçta Kağıthane Belediyesi SK Sporcusu Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş’a üstünlük sağlayarak Karate 1 Premier Lig’in Paris etabını üçüncü basamakta bitirdi.

92 ülkeden 742 sporcunun katılım gösterdiği Paris etabında ülkemizi 6 kadın, 10 erkek karateci temsil etti.Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Ulusal ve uluslararası arenada Kağıthane’nin adını sporla duyurmaya kararlı olduklarını belirten Başkan Öztekin, yatırımlarla sporu hobi olmaktan çıkarıp bir yaşam stili haline dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

 

 

 




Bu haber 196 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
427 Okunma
217 Okunma
109 Okunma
105 Okunma
92 Okunma
89 Okunma
88 Okunma
83 Okunma
81 Okunma
80 Okunma
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 5 3 0 2 7 4 11 +3
2 Alanyaspor 4 3 0 1 11 1 10 +10
3 Fatih Karagümrük 5 2 1 2 9 5 8 +4
4 Antalyaspor 5 2 1 2 5 3 8 +2
5 Galatasaray 4 2 1 1 5 2 7 +3
6 BB Erzurumspor 4 2 1 1 6 4 7 +2
7 Sivasspor 4 2 1 1 5 4 7 +1
8 Kasımpaşa 5 2 2 1 4 3 7 +1
9 Hatayspor 4 2 1 1 3 6 7 -3
10 Göztepe 5 1 1 3 10 7 6 +3
11 Konyaspor 4 1 0 3 5 2 6 +3
12 Kayserispor 5 2 3 0 4 8 6 -4
13 Çaykur Rizespor 5 1 2 2 7 8 5 -1
14 Trabzonspor 5 1 2 2 5 7 5 -2
15 Yeni Malatyaspor 5 1 2 2 4 8 5 -4
16 Gençlerbirliği 3 1 1 1 1 2 4 -1
17 Gaziantep FK 5 0 1 4 7 9 4 -2
18 Beşiktaş 4 1 2 1 5 7 4 -2
19 Başakşehir FK 5 1 3 1 2 6 4 -4
20 Denizlispor 4 0 2 2 1 6 2 -5
21 MKE Ankaragücü 4 0 3 1 4 8 1 -4
Takım O G M B A Y P AV
1 İstanbulspor 5 4 1 0 10 4 12 +6
2 Tuzlaspor 5 3 0 2 11 6 11 +5
3 Altay 5 3 1 1 9 2 10 +7
4 Ankara Keçiörengücü 5 3 1 1 5 2 10 +3
5 Adanaspor 5 2 0 3 6 2 9 +4
6 Altınordu 5 3 2 0 8 8 9 0
7 Adana Demirspor 5 2 1 2 7 4 8 +3
8 Samsunspor 5 2 1 2 6 5 8 +1
9 Giresunspor 5 2 1 2 7 7 8 0
10 Bursaspor 5 2 2 1 10 9 7 +1
11 Balıkesirspor 5 2 3 0 6 8 6 -2
12 Bandırmaspor 5 1 2 2 6 7 5 -1
13 Akhisarspor 4 1 2 1 2 2 4 0
14 Ümraniyespor 5 1 3 1 5 10 4 -5
15 Ankaraspor 5 1 3 1 3 8 4 -5
16 Eskişehirspor 5 0 2 3 2 9 3 -7
17 Boluspor 5 0 4 1 4 8 1 -4
18 Menemenspor 4 0 3 1 4 10 1 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Turgutluspor 5 5 0 0 6 1 15 +5
2 Serik Belediyespor 5 3 0 2 9 2 11 +7
3 Karacabey Belediyespor 5 3 1 1 7 3 10 +4
4 Eyüpspor 5 3 1 1 9 6 10 +3
5 Kırklarelispor 5 2 0 3 7 1 9 +6
6 Mamak FK 5 2 1 2 6 3 8 +3
7 Tarsus İdman Yurdu 5 2 1 2 8 8 8 0
8 Van Spor 5 2 1 2 3 3 8 0
9 Elazığspor 4 2 1 1 6 4 7 +2
10 Etimesgut Belediyespor 4 2 1 1 5 3 7 +2
11 Pendikspor 5 2 3 0 9 7 6 +2
12 Kırşehir Belediyespor 4 2 2 0 3 3 6 0
13 Sakaryaspor 5 1 1 3 3 3 6 0
14 Pazarspor 5 2 3 0 8 13 6 -5
15 Bodrumspor 5 1 4 0 7 9 3 -2
16 Bayburt Özel İdare Spor 3 1 2 0 3 5 3 -2
17 1922 Konyaspor 5 1 4 0 2 4 3 -2
18 Sivas Belediyespor 4 0 2 2 3 6 2 -3
19 Kastamonuspor 5 0 3 2 4 11 2 -7
20 Kardemir Karabükspor 5 0 5 0 1 14 0 -13
Takım O G M B A Y P AV
1 1928 Bucaspor 5 4 1 0 12 4 12 +8
2 Diyarbekirspor 5 4 1 0 7 2 12 +5
3 Fatsa Belediyespor 5 4 1 0 7 3 12 +4
4 Çankaya FK 5 4 1 0 8 5 12 +3
5 Arnavutköy Belediye 5 3 0 2 6 3 11 +3
6 Belediye Derincespor 5 2 1 2 7 5 8 +2
7 Ofspor 5 2 1 2 8 7 8 +1
8 Yeşilyurt Belediyespor 5 2 2 1 8 6 7 +2
9 Kızılcabölükspor 5 2 2 1 8 7 7 +1
10 Artvin Hopaspor 5 2 2 1 6 7 7 -1
11 Edirnespor 5 2 3 0 6 8 6 -2
12 Payasspor 5 1 3 1 3 6 4 -3
13 Nevşehir Belediyespor 5 1 4 0 4 8 3 -4
14 1877 Alemdağspor 5 0 3 2 2 8 2 -6
15 Kemerspor 2003 5 0 4 1 5 10 1 -5
16 Manisaspor 5 0 4 1 3 11 1 -8
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2020 Galatasaray vs Alanyaspor
 19/10/2020 Gençlerbirliği vs Denizlispor
 23/10/2020 Kasımpaşa vs Göztepe
 24/10/2020 MKE Ankaragücü vs Hatayspor
 24/10/2020 Gaziantep FK vs Konyaspor
 24/10/2020 Başakşehir FK vs Antalyaspor
 24/10/2020 BB Erzurumspor vs Galatasaray
 25/10/2020 Yeni Malatyaspor vs Gençlerbirliği
 25/10/2020 Alanyaspor vs Fatih Karagümrük
 25/10/2020 Fenerbahçe vs Trabzonspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2020 Akhisarspor vs Menemenspor
 20/10/2020 Ankara Keçiörengücü vs Bandırmaspor
 20/10/2020 Eskişehirspor vs Samsunspor
 21/10/2020 Giresunspor vs Adanaspor
 21/10/2020 Adana Demirspor vs Ümraniyespor
 21/10/2020 Altınordu vs Altay
 21/10/2020 Balıkesirspor vs Boluspor
 22/10/2020 Tuzlaspor vs Ankaraspor
 22/10/2020 İstanbulspor vs Akhisarspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/10/2020 Bayburt Özel İdare Spor vs Etimesgut Belediyespor
 20/10/2020 Elazığspor vs Kastamonuspor
 20/10/2020 Kırşehir Belediyespor vs Tarsus İdman Yurdu
 21/10/2020 Bodrumspor vs Kırklarelispor
 21/10/2020 Karacabey Belediyespor vs Van Spor
 21/10/2020 Mamak FK vs Eyüpspor
 21/10/2020 Pendikspor vs 1922 Konyaspor
 21/10/2020 Sakaryaspor vs Pazarspor
 21/10/2020 Serik Belediyespor vs Turgutluspor
 21/10/2020 Sivas Belediyespor vs Kardemir Karabükspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/10/2020 Payasspor vs 1928 Bucaspor
 29/10/2020 Arnavutköy Belediye vs Artvin Hopaspor
 29/10/2020 Belediye Derincespor vs Nevşehir Belediyespor
 29/10/2020 Edirnespor vs Fatsa Belediyespor
 29/10/2020 Kemerspor 2003 vs Çankaya FK
 29/10/2020 Manisaspor vs 1877 Alemdağspor
 29/10/2020 Ofspor vs Yeşilyurt Belediyespor
 29/10/2020 Diyarbekirspor vs Kızılcabölükspor
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI